• Zázrak menom jablko

• Každoročne sa na Slovensku oslavuje Deň jablka. Je to typické jesenné ovocie. Žiaci IV.C sa rozhodli, že nám ukážu a najmä pripomenú jeho účinky. Študenti mohli ochutnávať rôzne odrody jabĺk. Najviac pozornosti pútalo Nashi – čo je kríženec jablka a hrušky.

Priniesla ho pani učiteľka PaedDr. Renáta Krošláková, ktorá ho už pár rokov pestuje vo svojej záhrade. O tom, koľko vitamínov obsahuje jablko, aké má liečivé účinky si žiaci mohli prečítať na nástenke.  Je to veľmi milá tradícia, ktorá sa na škole robí už niekoľko rokov. Veríme, že bude aj naďalej pokračovať a žiaci budú čoraz viac spoznávať tento „slovenský poklad“.

Ďakujeme všetkým, ktorí si pre nás v tieto dni pripravili túto príjemnú aktivitu.

• Účelové cvičenia s netradičnou opekačkou

• Žiaci II.A, III.C, I.C sa v stredu 5. októbra zúčastnili účelového cvičenia. Rovnako ako pri predošlom účelovom cvičení sa v úvode oboznámili s harmonogramom dňa. Precvičili si civilnú aj zdravotnú ochranu. Tento deň však prebehol netradične. Žiaci spolu s pánom riaditeľom pripravili drevo na oheň. A mohlo sa opekať. Celá škola sa stretla pri netradičnej opekačke. Pani učiteľky upiekli koláče, pani majsterky pripravili chleby a rožky. Nechýbali ani špekačky. Všetci spoločne sme si posedeli pri ohníku a vychutnávali jesenné slniečko.

Neskôr sa študenti slávnostne rozlúčili s pani riaditeľkou Tӧrӧkovou, ktorá odišla na zaslúžený dôchodok. Nechýbali ani slzy, ale jej srdce, láska a dobrota, ktoré vložila do tejto školy, nás budú hriať ešte veľmi dlho.

Bol to naozaj pekný, nezvyčajný deň plný krásnych okamihov. Už teraz chystáme pre žiakov ďalšie akcie, na ktoré sa môžu tešiť.

• Nový riaditeľ školy

• Dňa 3.10. 2022 prišiel medzi nás nový pán riaditeľ PaedDr. Pavol Goga. Do funkcie ho vymenoval vedúci odboru školstva RNDr. Vladimír Gubiš. Zároveň sa poďakoval bývalej pani riaditeľke Ing. Márii Tӧrokovej za jej službu a ochotu v tejto funkcii. Novému pánovi riaditeľovi zaželal veľa úspechov a inšpirácií v novej pozícii. Spoločne veríme, že škola bude naďalej prosperovať a vychovávať čo najviac dobrých a šikovných študentov.

Milý pán riaditeľ, prajeme Vám veľa pracovných úspechov. Nech ste medzi nami spokojný a veríme, že si budeme vzájomne nápomocní.

• Účelové cvičenia

• 16. septembra sa žiaci II.C a IV.C zúčastnili účelového cvičenia. Na začiatku sme študentom predstavili opatrenia školy v civilnej ochrane podľa metodických smerníc. Ďalej sa na interaktívnej tabuli zoznámili so zvukovými a varovnými signálmi.

V oblasti „zdravotnej prípravy“ si žiaci objasnili  všeobecné zásady prvej pomoci a zásady  5T, druhy a použitie zdravotníckeho materiálu, zásady ošetrenia rany, prvú pomoc pri poruchách dýchania. Zodpovední pedagógovia za zdravotnú prípravu vysvetlili, kedy dávať umelé dýchanie a masáž srdca a názorne ukázali  techniku umelého dýchania a masáže srdca. Študentom bola vysvetlená prvá pomoc pri rôznych druhoch krvácania, názorne bola ukázaná obväzová technika, prvá pomoc pri poranení hlavy, hrudníka a poranení brucha.

Po teoretickej časti sme spoločne prešli do telocvične, kde sme absolvovali športové dopoludnie. Študenti si mohli zahrať nielen volejbal, ale aj vybíjanú, bedminton a iné loptové hry. Zažili sme spolu príjemný deň. Študentom chceme poďakovať za aktívny prístup a dobré správanie.

• Anglický čaj

• To, že vieme teóriu preniesť do praxe sa naši študenti presvedčili vo štvrtok 22. septembra. Pani učiteľka anglického jazyka PaedDr. Renáta Krošláková sa totiž rozhodla pripraviť pre študentov „Posedenie pri anglickom čaji“. Študenti si deň predtým precvičili teoretické poznatky.

No, nezostali len pri informáciách. Na druhý deň sme prešli k praktickej časti. Študenti si mohli vyskúšať, ako sa taký čaj pripravuje a servíruje. A ako to pri dobrom anglickom čaji býva, bolo cítiť pohodu a dobrú náladu.. Ako to celé dopadlo si môžete pozrieť na fotkách.