• Vianočné posedenie

• Piatok 16. december nám priniesol špeciálny deň. Ráno sa konal Vianočný turnaj, v ktorom si zmerali sily naše triedy. Okrem futbalu sa hrala vybíjaná a volejbal. Najlepší tím hral nakoniec proti tímu učiteľov, ktorý bol pre chorobnosť v obmedzenom počte. Nakoniec zdolali aj tohto súpera a I.C sa stala zaslúženým víťazom. Radosť bola obrovská a určite budeme ešte dlho spomínať na vzájomné súboje.

V škole sa diali iné veci. Tam sa už všetko chystalo na vianočnú večeru a varila sa kapustnica. Nápomocní boli naozaj všetci žiaci a výsledok stál za to. Krásne vyzdobené stoly, oplátky od našej Aničky a koláče od pani majsteriek, ktoré chutili každému. Pán riaditeľ sa prihovoril všetkým žiakom a zaželal im krásne Vianoce. Všetci sme sa už svorne pustili do jedenia. Pohoda, vianočné piesne a radosť sa niesli celou školou. Určite túto akciu zopakujeme aj o rok.

• Viedeň 2022

• Tento rok sme sa podujali pripraviť študentom vianočný výlet. Rozhodnutie padlo na Viedeň a tak sme si 7. 12. 2022 pobalili veci, nasadli do autobusu a vyrazili . Nebol to však obyčajný výlet. Cestou sme sa, ako správnych potravinárov patrí, zastavili v čokoládovni v Kitsse.

Videli sme výrobu čokolád a samozrejme nechýbala degustácia. Potom sme sa už vybrali do samotnej Viedne. Našou prvou zastávkou bolo Prírodovedné múzeum vo Viedni, kde študenti mohli vidieť naozaj neuveriteľné krásy minerálov, hornín, zvierat ...

Pokračovali sme na hlavné námestie, kde sme si mohli poprezerať miestne pamiatky. Večer už patril vianočným trhom, kde sme prepadli kráse svetiel, vyskúšali korčuľovanie, alebo v spomienkach sme sa preniesli do detských čias  vozením na kolotoči.

Šťastne sme prišli domov a už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné zážitky. Chceme poďakovať pani učiteľke Ing. Martine Martonovej za organizáciu, pani učiteľkám za pomoc a najmä žiakom za ich disciplinovanosť a príkladné správanie.

• 3. miesto vo florbale

• Naše žiačky sa prvýkrát zúčastnili turnaja vo florbale. Pod vedením pani učiteľky Ing. Evky Košeckej sa pripravovali v domácej telocvični. Síce sa dlhšie zohrávali, ale nakoniec tréningy priniesli vytúžené ovocie. 22. novembra sa konal turnaj v Topoľčanoch. Zápasy boli náročné a preverili naše sily. Zahrali sme pár ťažkých zápasov, ale niektoré sa podarilo aj vyhrať. Nakoniec naše žiačky obsadili krásne 3. miesto.

Zo srdca im blahoželáme, prajeme veľa zdravia. A veríme, že časom sa opäť predstavia v ďalších súťažiach.

• „Kámošky – záložky“

Tento rok sa aj naši žiaci zapojili do 11. ročníka celoslovenského projektu ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA SLOVENSKÉ ŠKOLY. Na hodinách slovenského jazyka s pani učiteľkou Mgr. Evou Chrkavou tvorili záložky. Chcem všetkým triedam poďakovať za radostné a zmysluplné naplnenie posolstva tohto projektu, za vytvorenie originálnych, pútavých a inšpirujúcich záložiek do knihy.  Niektoré boli naozaj krásne a výnimočné.

Ďakujeme aj Strednej odbornej škole A. Dubčeka vo Vranove nad Topľou s ktorou sme si záložky vymieňali. Žiaci si  našli nových kamarátov a sú s nimi v kontakte.  Do projektu sa do 31. 10. 2022 prihlásilo 172 škôl s celkovým počtom 8 792 žiakov.

Už teraz sa tešíme na ďalší ročník tohto krásneho projektu.

• Halloween v našej škole

• Aj študenti na našej škole si mohli užiť jeden deň v maskách a pripomenúť si sviatok Halloween. Spestrili sme si tak začiatok, ale aj koniec jesenných prázdnin. Keďže študenti, ktorí mali masku sa neskúšali, mnohí túto možnosť uvítali :) Nechýbali strašidlá, duchovia, kostry a iné masky.

Žiaci spolu s pani učiteľkami išli postrašiť aj do dielní, ale ani pani majsterky sa nedali zahanbiť. Všetci spoločne sme sa veľmi zabavili. Boli to príjemné dni, ale teraz už hor sa do učenia. Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí prišli, priniesli si masku a spolu sme tak mohli prežiť pekne strávené chvíle. Ostáva ešte pár týždňov, ale už teraz sa tešíme na ďalšiu školskú akciu. Hádajte akú? Pomôcka  - 6. december.