• História školy

• Škola bola založená v septembri 1964. Organizačne bola zaradená pod podnik Slovenské sladovne Trnava. Od roku 1980 bola riadená Generálnym riaditeľstvom Pivovary a sladovne Bratislava.

Ako jediná na Slovensku pripravovala absolventov na profesie spojené s výrobou piva a sladu.Túto úzku špecializáciu si oceňovali pivovary a sladovne z celého Slovenska. Posielali k nám mladých ľudí, z ktorých sa vyučili odborníci v danej profesii.

• Každý rok sa otvárali učebné odbory: biochemik - sladovník, mechanik - opravár, elektrikár. Štúdium trvalo 3,5 roka. Po absolvovaní troch rokov štúdia, žiaci vykonávali pol roka odborný výcvik vo svojom materskom závode, pre ktorý sa pripravovali.

Po úspešnom ukončení štúdia záverečnou skúškou sa v ňom aj zamestnali. Od 1.9.1991 je škola samostatným právnym subjektom.