• Opekačka a imatrikulácie prvákov

• V piatok 6.10. sme zorganizovali netradičnú opekačku. Minulý rok sa konal jej prvý ročník. Keďže ohlasy boli naozaj pozitívne, rozhodli sme sa ju zorganizovať opäť. Žiaci si mohli opekať špekačku, chlebík alebo rožky, ktoré pripravili naši pekári.

Program sme spojili s imatrikuláciami našich prvákov. Slávnostne sme ich prijali do cechu potravinárskeho. Predtým však museli splniť úlohy. Neboli jednoduché – pripraviť poriadnu pletenku z cesta, ručne vyšľahať bielko a najemno pokrájať cibuľu.

Naši študenti sa však týchto úloh chopili príkladne. Navzájom si pomáhali, vystriedali sa a všetky úlohy napokon zvládli. Pred celou školou sľúbili, že si budú plniť všetky svoje povinnosti. Nám len ostáva dúfať, že im to bude trvať čo najdlhšie.

• Kurz pohybových aktivít

• Počas uplynulých dvoch týždňov absolvovali žiaci I.B, I.C, II.A a III.C Kurz pohybových aktivít a Kurz na ochranu zdravia. Zúčastnili sa ich žiaci I.A, II.A, I.C, III.C. Tentokrát sa aktívne zapájali do programu, ktorého koordinátorkou bola pani učiteľka Ing. Košecká. Okrem nových poznatkov, objavovali aj nové miesta. Turistika v Tesároch, Rybníčky na Závade, návšteva Oponického hradu či Duchonky. Nechýbali ani športové aktivity v miestnom parku.

Počasie žiakom prialo a naozaj sme spolu prežili pekný a pestrý spoločný týždeň. Najmä žiaci prvých ročníkov sa mali možnosť lepšie spoznať. Dnes už zarezávajú v školských laviciach a snažia sa „nazbierať“ čo najviac dobrých známok.

• Účelové cvičenia a Kurz pohybových aktivít

• Účelové cvičenie a Kurz pohybových aktivít sa konali v našej škole od 29.5 – 02.06. 2023. Zúčastnili sa ich žiaci I.A, II.A, I.C, III.C. Pri realizácii obsahu cvičenia sme využili spoluprácu s políciou, záchrannou službou a Tribečským osvetovým centrom.  Vypočuli si prednášku o vplyve alkoholu a drog na naše zdravie.

Študenti  prakticky nacvičovali umelé dýchanie, simulovanie nehody a podanie prvej pomoci pri nehode. Okrem prednášok počas týždňa navštívili hrad Uhrovec, vykonali pohybové aktivity v parku v Topoľčanoch a tiež navštívili Bojnice.

Bol to týždeň plný výziev, zážitkov a skúseností. Teraz už ale späť do školských lavíc. Čakajú nás posledné týždne na vylepšenie známok.

• Návšteva parlamentu

• Hodiny občianskej náuky sa dajú spestriť rôznymi formami. Vo štvrtok 18. mája 2023 sme mali možnosť využiť jednu z nich. Študenti našej školy navštívili parlament Slovenskej republiky. Keďže náš pán riaditeľ PaedDr. Pavol Goga bol poslancom NRSR aj on sprevádzal našich žiakov v týchto priestoroch.

S očakávaním vstúpili do budovy parlamentu, kde naši zákonodarcovia navrhujú a schvaľujú zákony našej republiky. Na úvod nás pán sprievodca oboznámil s históriou našej republiky, politiky a vývoja štátnosti. Prišlo tak aj na osvieženie poznatkov z dejepisu. Naši študenti sa zúčastnili vôbec prvého vystúpenia členov Úradníckej vlády SR. Svoju púť ukončili besedou s podpredsedom NR SR Jurajom Blanárom.

Samozrejme nechýbala ani obhliadka Starého mesta a pamiatok. Bol to vydarený deň a zážitok na celý život.

• OS SR medzi stredoškolákmi

• Ozbrojené sily Slovenskej republiky formou prezentácie a komunikácie sa chcú priblížiť  študentom. Ukázať im prácu a zvýšiť záujem o vstup do OS SR. Keďže tento sektor má množstvo funkcií, špecializácií, miesto si tu nájde nejeden študent.

Dňa 11. mája 2023 profesionálni vojaci z Veliteľstva 1. mechanizovanej brigády a 103. roty podpory velenia Veliteľstva 1. mechanizovanej brigády v Topoľčanoch navštívili našu školu. Po celé predpoludnie mohli študenti komunikovať s profesionálnymi vojakmi, ktorí im vysvetľovali možnosti uplatnenia sa v OS SR. Študenti vďačne tiež využili príležitosť neformálne sa porozprávať, aby získali celkový obraz o vojenskom povolaní.

Aj toto je cesta, ktorou sa môžu študenti vybrať. Prajeme im, aby si našli tú najlepšiu.