• Deň Zeme

• V pondelok 22. apríla sme oslávili Deň Zeme. Žiaci našej školy v tento deň na chvíľu odložili svoje učebnice bokom a vzdelávali sa inak. Naša planéta je jedinečná a spoločne sa musíme o ňu starať. Žiaci toto posolstvo rýchlo pochopili. Usilovne vyčistili širšie okolie našej školy. Nebolo to jednoduché. Práce veru bolo dosť, ale chlapcom s fúrikmi to išlo od ruky. Dievčatá zobrali metly, hrable a raz - dva bolo práca hotová.

Za odmenu pre nás, pripravili pani majsterky spolu so žiakmi teplé rožky, čajík a párky. Nemohli sme predsa zabudnúť na akej škole sme. Naše remeslo skutočne potešilo nejedného pracanta. Jediné negatívum bolo chladné počasie, ktoré nás mierne potrápilo, ale dúfajme, že sme to všetci zvládli v zdraví.

• Víťazstvo patrí Martinovi

• Žiak II.C Martin Viselka sa 30.3. 2024 zúčastnil medzinárodného turnaja v zápasení U 17  - kadeti. Turnaj sa konal v nemeckom Mníchove z viac ako 600 zápasníkmi. Zápasy boli náročné, ale Martin zúročil všetky svoje tréningy. Po troch zápasoch, ktoré dva vyhral na technické body a jeden na body získal zlatú medailu. Zápasil v kategórii – voľný štýl.

Momentálne sa pripravuje v klube MZK Bánovce nad Bebravou na Majstrovstvá Slovenska U 17, ktoré budú 27. – 28.5. v Rimavskej Sobote. Okrem kategórie voľného štýlu, bude zápasiť aj v kategórii grécko – rímsky štýl. Samozrejme, že má tie najvyššie ambície a my mu veľmi držíme palce.

• Učenie v praxi

• Ako ukázať žiakom občiansku náuku v praxi? Pani učiteľka Krošláková sa spolu so žiakmi I.N zúčastnila verejného pojednávania na Okresnom súde v Topoľčanoch. Rozšírili si tak obzor trestného práva v praxi.

Nezabudli navštíviť prehliadku výstavy Her Story v Topoľčanoch, ktorá dokumentuje dejiny 20. storočia na príbehoch obyčajných žien.

Spája ich odhodlanie a silná vôľa postaviť sa režimu a okolnostiam brániacim v slobode.Aj takto môže vyzerať hodina občianskej náuky.

• Výhra je naša

• Naše žiačky Eliška Rusňáková a Vanesa Lysá sa prihlásili do súťaže Podpor svoj odbor. Podmienkou bolo zrealizovať videonahrávku s potravinárskym zameraním. Dievčatá boli veľmi šikovné a tvrdo pracovali na výrobe videa. Nakoniec vyhrali Cenu Slovenského zväzu spotrebiteľov mäsa. Slávnostné odovzdávanie cien bude 13.2. 2024 v Primaciálnom paláci v Bratislave. Už teraz sa veľmi tešíme a žiačkam gratulujeme k tomuto krásnemu úspechu.

• Žiaci na hokej

• Už sa to pomaly stáva akousi tradíciou, že mesto Topoľčany spolu s hokejovým zväzom organizujú hokejové podujatie, ktorého sa môžu žiaci miestnych škôl . Aj naša škola sa zúčastnila hokejového zápasu HC Topoľčany a Slovensko „18“.  Žiaci sa veľmi tešili. Bola to príležitosť ako podporiť svoj domáci tím. Hokej bol dramatický do poslednej tretiny. Ako sa na domáce mužstvo patrí, nakoniec Topoľčany vyhrali a všetci spolu sme im poďakovali za príjemné popoludnie.