• Škola priateľská deťom

• Aj v školskom roku 2019/2020 sme sa prihlásili do programu Škola priateľská k deťom. Cieľom programu je vytvoriť v školách také prostredie, v ktorom sa každé dieťa cíti bezpečne, dobre, sebaisto a do ktorého chodí s radosťou.

Na získanie titulu Škola priateľská k deťom je potrebné splniť minimálne 5 základných kritérií:

• informovanie o programe Škola priateľská k deťom,
        • nástenka venovaná právam detí a spolupráci s UNICEF,
        • práva detí v školskom vzdelávacom programe,
        • zapájanie školy do aktivít Slovenského výboru pre UNICEF,
        • aktívny žiacky školský parlament, resp. žiacka školská rada.

Súčasťou programu je aj voliteľné kritérium, ktorého splnenie závisí od nášho rozhodnutia: spoločné rodičovské združenia alebo spoločné neformálne stretnutia.

Jednotlivé kritériá programu Škola priateľská k deťom sú upravené tak, aby naša škola nebola stále priateľskejšia len k žiakom, ale aj k rodičom, celému pedagogickému a nepedagogickému zboru. Samozrejme nám nestačí len splniť základné kritéria, ale naši žiaci celoročne prichádzajú aj so svojimi aktivitami.

Motorom celej akcie je žiacka školská rada. Zloženie Žiackej školskej rady v školskom roku 2019/2020:

Adrián Jacko I.A
        Adriana Mezeiová I.C
        Eva Marušincová II.A
        Dominik Valko II.C
        Vanesa Kováčiková III.C
        Nikola Škvareninová IV.C
        Andrej Ďurčo I.N
        Vanesa Fabianová II.N

Zástupca v Rade školy: Sandra Pavličková
        Predseda: Vanesa Fabianová
        Podpredseda: Nikola Škvareninová
        Zapisovateľ: Sandra Pavličková

pod vedením koordinátora Mgr. Záňovej v spolupráci s výchovným poradcom Ing. Šiškovou. Priaznivci školy podporte naše aktivity!